Zajęcia kursu prawa jazdy obejmują 30 godzin lekcyjnych teorii. Prowadzone są w sposób łatwy, lekki i przyjemny:), tzn. zapewne każdego z Państwa nudziłyby zajęcia z samych artykułów prawnych. Przedstawienie ustawy Prawo o ruchu drogowym w gruncie rzeczy byłoby nudne i małe zrozumiałe dla osób rozpoczynających kurs. Wiemy, jak ważne są pierwsze kroki w przełamaniu lęku, stresu związanego z prawkiem, dlatego też staramy się przepisy teoretyczne wyjaśnić „po ludzku”, przełożyć język fachowy – na potoczny, tak aby każdy zrozumiał i potrafił zastosować odpowiednie zasady. Nie bez znaczenia jest także fakt prowadzenia zajęć z odrobiną humoru i luźnej atmosfery, nie ma dla nas przeszkód, jeśli kursanci na zajęciach czują się swobodnie, popijają sobie przysłowiową kawkę, napoje itd. Macie Państwo wszyscy czuć się u nas, jak w domu:).

Oczywiście zaznaczyć tu trzeb, iż zgodnie z przepisami NIE MA OBOWIĄZKU uczęszczania na zajęcia teoretyczne. Kursant ma prawo wyboru, by zastosować jeden z trybów szkolenia:

standardowy – całe 30 godz. teorii, potem praktyka, czyli jazda 30 h; czas trwania do 2 miesięcy;

rozszerzony – 30 h teorii i 40 h praktyki; czas trwania do 2,5 miesiąca;

ekspresowy – wyrobić sobie profil kandydata na kierowcę (pomożemy, pokierujemy, damy zniżkę na badania lekarskie), zdać egzamin w WORD Słupsk i po zdanym egzaminie zgłosić się tylko na same jazdy do nas lub też zgłosić się na indywidualne nauczanie teorii, nawet w godzinach porannych i następnie jazdę – całość można zamknąć w 30 dniach.

Wracając do zajęć teoretycznych, uważamy że warto na nie uczęszczać. Poza czystą teorią służymy przykładami ze słupskich ulic, omawiamy trasy egzaminacyjne, które najczęściej występują, na foliogramach przedstawiamy trudniejsze sytuacje, słupskie skrzyżowania. Wybór trybu należy jednak do Państwa.

Po zakończonej teorii, rozpoczynamy część najbardziej oczekiwaną, czyli praktykę zwaną jazdą. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, jak stresujące są pierwsze kroki, pierwsze obcowanie z samochodem, dlatego też rozpoczynamy na ogromnym placu przed naszą siedzibą, dostosowując stopień trudności do każdego kursanta INDYWIDUALNIE. Każdy z nas ma wiele talentów, jeden jest lepszy w teorii, jeden z praktyki, a jeszcze inny ma talent kulinarny….:) Dlatego też jazdę dostosowujemy indywidualnie do godzin, jakimi Państwo dysponują oraz stopniujemy skalę trudności, np. plac, manewry, pierwsze wyjazdy na drogi publiczne o małym natężeniu, potem większym itd. I taka jazda przynosi efekty, minimalizuje państwa stres oraz sprawia, że nabywacie doświadczenia, stajecie się gotowi do zaliczenia egzaminu państwowego i przede wszystkim do odnalezienia się, już później w ruchu drogowym:)

Na koniec pozostaje mi zaprosić do zapisania się na kurs prawa jazdy w Słupsku, w Naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców.

 

Łukasz Lisik