Dlaczego prawo jazdy warto zrobić w zimie???

W poniższym tekście chciałem przybliżyć wam Drodzy Klienci, dlaczego jest łatwiej wbrew ogólnie panującej opinii zrobić kurs prawa jazdy w zimie i jakie korzyści z tego powodu czekają Was.

Otóż wiele osób boi się zapisać się w tym okresie na kurs sądząc, iż złe warunki atmosferyczne, ciągła chlapa, [padający śnieg staną się czynnikiem nie do przejścia dla adeptów nauki jazdy. Wg mnie nic bardziej mylnego, a podstawowe argumenty za tym przemawiające to te stanowiące o tym, iż przede wszystkim nabierają dużo więcej doświadczenia osoby kończące taki „zimowy” – nazwijmy to kurs.

Kształcąc się w tak ekstremalnych warunkach macie Drodzy Kursanci możliwość przećwiczenia, gdzieś na bocznym placu manewrowym kontroli poślizgu oraz sprawdzenia zachowań pojazdy w trakcie np. gwałtownego hamowania, pod okiem czujnego i nie przypadkowo znajdującego się na swoim miejscu instruktora. Pragnę w tym miejscu dodać, iż jeden z naszych pracowników posiada ku temu wyposażone – można by tak nazwać sportowe auto i na co dzień głównym jego zainteresowaniem jest tzw. Drift, czyli kontrolowane poślizgi. Sprawdza, podnosząc jednocześnie swoje umiejętności w różnych tego typu zawodach regionalnych, jak i ogólnopolskich.

Kolejnym „za” prawem jazdy w zimie jest… odrobina inteligentnego podejścia do egzaminu państwowego, tzn. jak wiadomo stan polskich dróg jest zły, a nawet jeszcze gorszy :(, co za tym idzie poziom odśnieżania podobny. W zimie, podczas egzaminu jeździć będą Państwo wolniej, spokojniej, dlatego też nie można podawać oceny dynamiki jazdy i nie chodzi tu o to, aby poruszać się na pierwszym biegu, lecz wolniejsza jazda spowodowana warunkami atm. to więcej czasu na reakcje w przypadku zagrożenia (piesi na drodze, wymuszenia pierwszeństwa itp.) . Oczywiście dodam tutaj również fakt, iż nie widać znaków poziomych na drodze (linia np. podwójna ciągła) i łatwiej jest przejść taki egzamin państwowy.

Jak widzicie Państwo – same korzyści płynące z tej pory roku, więc na koniec, aby nikogo nie zanudzać 🙂 mogę jedynie zaprosić na kurs prawa jazdy w naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców. Powodzenia.

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz Lisik
Właściciel